Bireysel Gelişim Antrenmanları

DG Akademik olarak 23 yıllık tecrübenin yanı sıra onlarca üst düzey ve Milli sporcular yetiştiren ekibimizle, kendisine yatırım yapmak isteyen sporculara hizmet vermekteyiz..

Basketbolda istatiksel olarak isabet yüzdenizi artırmak istiyorsanız ya da bir hareketi mükemmel bir şekilde yapmak istiyorsanız yapmanız gereken şey basittir; aynı hareketi defalarca tekrar etmek! “Basketbol bir tekrar sporudur”

Bireysel gelişim ant.yaparken Teknik ve beceri gelişiminde ayrıntının önemli olduğunu unutmak gerek..

bu nedenle  antrenör seçiminde çok çalışmak yada yakınlık derecesine göre değil, gelişim ve teknik bilgisine göre karar verilmelidir.

İsimlerini çok iyi bildiğimiz çoğu iyi şutörün takım antrenmanı sonrası özel olarak 1,5 saat daha salondan çıkmayarak şut atması bu yüzdendir. Ya da basketbolun en temel tekniği olan turnike atışının veya top sürme çalışmalarının hala en elit basketbolcular tarafından her antrenmanda defalarca yapılmasının nedeni budur. Ve işte yine bu nedenle günümüzde bir çok profesyonel ya da gelişmekte olan basketbolcu takım antrenmanlarına ek olarak bireysel antrenmanlarla kendini geliştirmeyi tercih etmektedir. Genellikle bire bir- antrenör ve basketbolcu- şeklinde olan bu çalışmalarda eksik yönlerini tamamlama, geliştirmek istedikleri özelliklerini pekiştirme veya yeni teknikler öğrenme üzerinde dururlar.