Kış Spor Okulları

Kış Spor Okullarımız da Uzman ve tecrübeli ekibimizin kontrolünde, yeni yeteneklerin keşfedilmesi yanı sıra genç sporcu adaylarının doğru iletişim, doğru fiziksel gelişimi, doğru çalışma yöntemleri ile geleceğe hazırlıyoruz.

Branşlarımız; Basketbol, Voleybol, Futbol, Yüzme, Hareket Eğitimi, Cimnastik, Florboll ve Akıl oyunları branşlarımız la hizmet vermekteyiz.

Mutlu çocuklar yetiştirmek için

Çocuklar İçin Yeni Nesil Spor Eğitim Modeli Nasıl Olmalı?

Spor adamları bilir ki; “spor bir disiplindir”. Çocukların öncelikle sağlıklı bir ortamda işin ehli, çocukların rol model alabilecekleri eğitimli kişiler yetiştirmek ve çocukların bu kişiler tarafından eğitim almalarını sağlamak olmalıdır.

Her çocuğun mutlu bir spor öyküsü olmalı

DG Akademik Kurucusu ve Sportif Direktörü Davut Güngör; Geçmişte birçok Süper Lig (Fenerbahçe-Galatasaray-İstanbul Üniversitesi gibi) ve TKBL ekibinde çalışmıştır. Her kategori de altyapılarda çalışmış, bir çok üst düzey sporcu yetiştirmesinin yanı sıra onlarca şampiyonluklar kazanmıştır. Milli Takımlarda Çalışan, Uluslararası birçok ülkede çalışmalar ve sportif araştırmalar yapan Davut Güngör, Amerika, Kanada, Fransa  Sırbistan da önemli çalışmalar yapmakta, ve elit sporcuların burslu olarak hem lise, hemde üniversite okumalarına  öncülük etmektedir.

Çalıştığı her kulüpte her alanda başarı sağlayan Davut Güngör, yanında çalıştırdığı antrenörlerin de gelişimlerine önemli katkı sağladı. Çalıştığı asistanlarının bugün bir çok önemli kulübün antrenörlüklerini yapmalarında ve Türk basketboluna değerli hizmetlerde bulunmalarına katkı sağlamalarına öncülük etmiştir. Sırasıyla, Bakırköy Spor (Altyapı ve sportif organizasyonlar) Galatasaray (her kategori de antrenörlük), İstanbul Üniversitesi, (her kategori de antrenörlük ve sportif organizasyon), Fenerbahçe Spor kulübü (her kategori de antrenörlük), Panküp TED Kayseri (her kategori de antrenörlük ve altyapı sorumluluğu), TED Ankara Kolejliler (Her kategori de antrenörlük ve sporfi direktör), Mersin Üniversitesi spor kulübü (her kategori de antrenörlük ve sportif direktör), Şu anda ise DG Akademik Spor Kulübünde, Genel Koordinatörlük ve baş antrenörlük görevlerini yapmanın yanı sıra, onlarca eğitim kurumu, özel şirket, üniversite, belediye, kamu kurumuna danışmanlık yapmaktadır. 

Davut Güngör; Yaşadığı 18 Türkiye şampiyonluğunun yanı sıra onlarca organizasyon yapmış en önemlisi onlarca sosyal sorumluluk projesine imza atmıştır.

Ülkemizde dezavantajlı gençler için, sokak çocukları için, madde bağımlıları, zihinsel engelli çocuklar, kimsesiz çocuklar için birçok sosyal sorumluluk projesi yapmış, bu projelerden çok başarılı sporcu, müzisyen, sanatçı, iş kadını ve iş adamları yetişmesinde öncülük etmiştir.